Výchova ke zdraví

logo

Info

Sdílejte s námi příklady dobré praxe, najděte nové kolegy a přátele.

více info

Aktuality

Metodika pro učitele 2. stupně ZŠ

Vloženo: 08.06.2020

Metodický materiál „Rozhodni se! aneb životním stylem ke zdraví“ je zaměřen na prevenci chronických neinfekčních chorob a je určený pro učitele 2. stupně základních škol k výuce předmětu Výchova ke zdraví, případně Přírodopisu. Chronické neinfekční choroby (neboli choroby hromadného výskytu, dříve označované jako civilizační onemocnění) souvisí s nezdravým životním stylem a patří v současné době k častým onemocněním. Výchova ke zdraví je klíčovým předmětem, který může mít zásadní vliv na růst zdravotní gramotnosti populace a snížení výskytu těchto nemocí. Hlavním cílem metodického materiálu je seznámit žáky s primární prevencí těchto onemocnění a zvýšit jejich zdravotní gramotnost v této oblasti. Materiál obsahuje návrh 10 lekcí, z nichž každá podává odborné informace sloužící k teoretické přípravě učitele a návrh vyučovací hodiny, dále obsahuje pracovní list včetně řešení a návrh aktivit k danému tématu.

 

Stáhnout zde »https://munispace.muni.cz/library/catalog/view/1572/4389/2116-2/0#preview

Aktualizace - prevence nádorů

Vloženo: 03.10.2019

V části metodické materiály Vám nabízíme ke stažení powerpointové prezentace k úspěšné metodické příručce My se raka nebojíme určené pro výuku na 2. stupni ZŠ. Prezentace jsou volně k využití a uveřejněny se souhlasem autorů.

"Hrou proti Aids" pokračuje

Vloženo: 10.09.2019

V týdnu od 25. 11. do 29. 11. 2019 bude opět probíhat na Střední zdravotnické škole v Pardubicích preventivní program na téma onemocnění přenášená sexuálním kontaktem. Důraz bude kladen na ochranu zdraví, pochopení souvislostí při přenosu virů HIV, ale i HPV a přijetí zodpovědnosti za své chování v partnerském životě.

Akce je určena třídním kolektivům žáků 9. ročníků pardubického okresu. Kapacita programu je omezena!

Podrobnosti zde »pozvánka.pdf

Aktualizovali jsme sekci Prevence nádorů

Vloženo: 19.06.2019

Pod odkazem Prevence nádorů nyní najdete nejnovější informace o výskytu zhoubných nádorů a o úmrtnosti na tato onemocnění v Pardubickém kraji. Kompletní zprávu o zdravotním stavu obyvatel Pardubického kraje je možné stáhnout do PC v PDF »https://www.khspce.cz/zprava-o-zdravotnim-stavu-obyvatel-v-pardubickem-kraji/.  

 

31.5. Světový den bez tabáku - příležitost zanechat kouření

Vloženo: 30.05.2019

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlašuje každoročně poslední květnový den Světovým dnem bez tabáku, aby tak upozornila veřejnost, že rakovina plic, na kterou umírá v Evropě nejvíce lidí ze všech nádorových onemocnění, je zbytečná. Kromě toho kouření souvisí s celou řadou dalších onemocnění, zejména dýchacího a oběhového systému. Přijďte si s námi o prevenci kouření, závislosti a zdravém životním stylu popovídat v pátek 31.5. do Pardubické nemocnice. Jaká je úmrtnost na rakovinu plic v České republice a v Pardubickém kraji se také můžete dočíst ve Zprávě o zdravotním stavu obyvatel v Pardubickém kraji (KHS, 2018).

Program 31. 5. 2019 v Pardubické nemocnici: http://www.nempk.cz/pardubicka-nemocnice-program

< 1 2 3 25 49 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
KHS Pce

Vyhledávání