Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Hrou proti AIDS a dalším pohlavním nemocem - interaktivně

Vloženo: 23.10.2018

Pro žáky 9. ročníků nabízíme účast na interaktivnách preventivních programech v Pardubicích a Chrudimi. Termíny realizace listopad - prosinec 2018. Omezená kaopacita programu!

Pozvánka Pardubice

Pozvánka Chrudim

Dále Vám nabízíme program Hravě o pohlavních chorobách ("HOP"), jehož realizace probíhá u Vás ve škole. Program je financován z dotace Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem. Podrobněji o programu viz Doporučené metodiky. Přihlášky prosím pouze emailem na jana.nedbalova(zavinac)khspce.cz. Uveďte místo, třídu, počet dětí a kontaktní osobu, ozveme se Vám a domluvíme s Vámi termín programu.

Pedagogická fakulta pořádá mezioborovou konferenci

Vloženo: 10.07.2018

Přijměte pozvání na mezioborovou konferenci Život ve zdraví 2018,
která se uskuteční na PdF MU v Brně ve dnech 6. - 7. září 2018.
Veškeré informace včetně odkazu na elektronickou přihlášku najdete na
této adrese: https://is.muni.cz/do/ped/dekanat/web/zivot_ve_zdravi.pdf

Metodika jednotné výuky na dopravním hříšti

Vloženo: 04.04.2018

Centrum dopravního výzkumu a Besip připravili novou metodickou příručku pro 1. stupeň základních škol dle požadavků rámcově vzdělávacího programu. Příručku je možné stáhnout na našich webových stránkách pod odkazem » Prevence úrazů, Doporučené metodiky.

Vzdělávací program HOBIT

Vloženo: 16.03.2018

Vzdělávací program má za cíl předávat žákům 2. stupně ZŠ a studentům víceletých gymnázií zásadní informace, díky kterým budou schopni zachránit život člověku se srdečním nebo mozkovým infarktem. Garantem programu je doc. MUDr. Robert Mikulík, Ph.D., světově uznávaný odborník na diagnostiku a léčbu mrtvic, který se již 20 let angažuje ve zvyšování povědomí o tomto onemocnění.

Do programu HOBIT se mohou školy zapojit zdarma kdykoli v průběhu roku. Program neklade žádné nároky na znalosti učitele. Návod je pro učitele k dispozici v sekci „Jak na edukaci" na internetových stránkách http://www.projekthobit.cz

Studenti FZS a prevence v praxi

Vloženo: 15.01.2018

Dne 12. ledna 2018 se konala na Fakultě zdravotnických studií v Pardubicích prezentace studentských projektů zaměřených na prevenci onemocnění. V letošním roce studentky a studenti oborů porodní asistentka, zdravotní sestra a zdravotnický záchranář vytvářeli projekty na téma hygieny rukou, moje tělo, prevence úrazů a první pomoc, ochrana před slunečním zářením, výživa a pohybová aktivita. Určenými cílovými skupinami byly děti mateřských škol a nově také senioři žijící v domovech pro seniory. Po vyhlášení výsledků bylo z 31 projektů vybráno 6 projektů, které si studenti ověří v praxi. Pro studenty byl tento den významnou událostí. Přípravou na studentskou minikonferenci si studenti osvojili své dovednosti uchopit problematické téma, nabídnout praktické řešení, ověřit si, či naučit se, prezentovat a obhajovat svou práci. To všechno jsou kompetence důležité pro život jak v profesním, tak osobním životě. Také proto, že každý zdravotnický pracovník má ve společnosti širší potenciál. Kromě účasti na léčbě a ošetření pacientů má též kompetence vzdělávat pro zdraví.

 

< 1 2 3 4 25 49 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání