Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Nový metodický materiál pro učitele 2. st. k prevenci nádorů

Vloženo: 30.11.2018

Metodický materiál připravili autoři z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně pod názvem „My se raka nebojíme aneb prevencí ke zdraví“. Publikace je zaměřena na onkologickou prevenci a je určena pro učitele 2. stupně základních škol k výuce předmětu Výchova ke zdraví, případně Přírodopisu. Rakovina se v dnešní době řadí mezi nejčastější onemocnění. Vzhledem k tomu, že významnou roli při snížení výskytu nádorového onemocnění představuje prevence, je velmi podstatné, aby základní informace o onkologické prevenci byly podávány již žákům na základních školách. Hlavním cílem je tedy seznámit žáky s primární a sekundární prevencí nádorových onemocnění a zvýšit jejich zdravotní gramotnost v této oblasti. Materiál obsahuje návrh 10 lekcí – každá lekce je strukturována do teoretického úvodu určeného k odborné přípravě učitelů, dále následuje didaktická transformace tématu, a to do návrhu vyučovací hodiny, pracovních listů a aktivit určených pro žáky a klíče k pracovním listům určených pro učitele. Metodiku si můžete stáhnout zdarma v sekci »Prevence nádorů »Doporučené metodiky , nebo aktuálně pod tímto »odkazem«.

E-learning zdarma - HOBIT

Vloženo: 06.11.2018

Vzdělávací program HOBIT, neboli HOdina BIologie pro živoT, který v roce 2013 odstartovalo Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), má za cíl během jedné vyučovací hodiny předat žákům důležité informace, díky kterým budou schopni zachránit život člověku se srdečním nebo mozkovým infarktem. Nové prvky programu - simulační videa vnáší do výuky první pomoci zcela zásadní prvek a učí děti, jak reagovat na situace z běžného života. Edukace probíhá online na počítačích, žáci postupně vyplňují jednotlivé části testu a učitel pouze dohlíží na průběh hodiny. Je to tedy velmi jednoduché a pro učitele nenáročné, pro žáky navíc HOBIT představuje příjemné zpestření běžné školní výuky.

Více informací, včetně toho, jak se jednoduše do programu zapojit, najdete na www.projekthobit.cz.

«Tisková zpráva ke stažení »

Hrou proti AIDS a dalším pohlavním nemocem - interaktivně

Vloženo: 23.10.2018

Pro žáky 9. ročníků nabízíme účast na interaktivnách preventivních programech v Pardubicích a Chrudimi. Termíny realizace listopad - prosinec 2018. Omezená kaopacita programu!

Pozvánka Pardubice

Pozvánka Chrudim

Dále Vám nabízíme program Hravě o pohlavních chorobách ("HOP"), jehož realizace probíhá u Vás ve škole. Program je financován z dotace Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem. Podrobněji o programu viz Doporučené metodiky. Přihlášky prosím pouze emailem na jana.nedbalova(zavinac)khspce.cz. Uveďte místo, třídu, počet dětí a kontaktní osobu, ozveme se Vám a domluvíme s Vámi termín programu.

Pedagogická fakulta pořádá mezioborovou konferenci

Vloženo: 10.07.2018

Přijměte pozvání na mezioborovou konferenci Život ve zdraví 2018,
která se uskuteční na PdF MU v Brně ve dnech 6. - 7. září 2018.
Veškeré informace včetně odkazu na elektronickou přihlášku najdete na
této adrese: https://is.muni.cz/do/ped/dekanat/web/zivot_ve_zdravi.pdf

Metodika jednotné výuky na dopravním hříšti

Vloženo: 04.04.2018

Centrum dopravního výzkumu a Besip připravili novou metodickou příručku pro 1. stupeň základních škol dle požadavků rámcově vzdělávacího programu. Příručku je možné stáhnout na našich webových stránkách pod odkazem » Prevence úrazů, Doporučené metodiky.

< 1 2 3 4 25 49 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání