Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Aktualizace tématické sekce výživa

Vloženo: 25.10.2012

Rádi bychom  Vás informovali, že proběhla aktualizace sekce Výživa. Registrovaným uživatelům přinášíme metodické materiály pro přímou práci se žáky, které vznikly na podkladě semináře pro učitele II. stupně ZŠ se zaměřením na poruchy příjmu potravy a správnou výživu. Lektory semináře, který se uskutečnil v Pardubicích dne 18.10.2012, byli odborníci na výživu z Národní sítě podpory zdraví,o.p.s Mgr. Jolana Keprtová, Anna Stojanová a PhDr. František Krch, Ph.D.z psychiatrické kliniky VFN. Seminář se setkal s příznivým ohlasem, děkujeme všem zúčastněným!

Prevence obezity u dětí - soutěž pro školy

Vloženo: 18.09.2012

Státní zdravotní ústav vyhlašuje soutěž „Po škole v pohybu", která je určena dětem školního věku a školám, pro které není podpora zdraví prázdným pojmem. Důvodem vyhlášení soutěže je nedostatek pohybu dětí, který ohrožuje jejich zdraví již od útlého věku a společně s nadbytečným příjmem potravy je příčinou nadváhy a obezity. Tato soutěž může vhodným způsobem doplnit výuku o výživě a podnítit v dětech jejich zájem ke správnému životnímu stylu. Pro zařazení do slosování o cenu je nutné vyplnění elektronických dotazníků o škole a vyplnění nejméně 20 dotazníků žáky školy.

Vylosovaná škola obdrží knižní odměnu podle vlastního výběru v hodnotě 2 000,-Kč . Do soutěže se lze přihlašovat do 15. října 2012. Informace o soutěži naleznete » pod tímto odkazem.


Soutěž na podporu zdravého životního stylu - kvíz o ceny

Vloženo: 21.08.2012

Státní zdravotní ústav i letos připravil soutěž pro zdraví, jejíž podmínkou pro zařazení do slosování je vyplnění vědomostního kvízu na internetu, v němž nerozhoduje bezchybnobnost, ale zájem zúčastnit se. Soutěž probíhá do 15. listopadu 2012. Kvíz obsahuje několik základních otázek ve vztahu k pohybové aktivitě a výživě. Můžete si tak nejen vyzkoušet své současné znalosti, odhadnout úroveň svého životního stylu, ale především naleznete mnohé zajímavé odpovědi, které Vás možná překvapí. V desetiminutovém kvízu, který je  dostupný na www.szu.cz,   najde poučení i zábavu téměř každý. Můžete si také stáhnout » informační leták a umístit jej např. na vašem pracovišti. Máte-li zájem o podrobnější informace ke konané akci, dozvíte se více » zde z  tiskové zprávy.

20. kongres k sexuální výchově-Pardubice

Vloženo: 28.06.2012

Ve dnech 13.9. až 15.9. 2012 se bude v Pardubicích opět konat akreditovaný seminář pro pedagogické i zdravotnické pracovníky pořádaný odbornou sexuologickou společností  a Ústavem sociální práce Univerzity Hradec Králové. Přihlášky je možné posílat nejlépe do 15. srpna 2012. Více informací o akci naleznete » zde internetových stránkách nebo si zde stáhněte » pozvánku a informace » o možnostech ubytování.

Bonus pro klienty VZP ve výši 500,- Kč do konce června

Vloženo: 14.06.2012

Rádi bychom Vás upozornili, že pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny, členové Klubu pevného zdraví, mají nyní mimořádnou příležitost čerpat v měsíci červnu příspěvek ve výši 500,- Kč např. na nákup holí pro nordic walking, na přípravky podporující imunitu, na ultrazvukové vyšetření prsu, na preventivní vyšetření tlustého střeva, osteoporózy a mnoho dalších. Více informací naleznete > v infromačním letáku VZP.

< 1 21 22 23 24 25 44 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání