Výchova ke zdraví

logo

Info

Sdílejte s námi příklady dobré praxe, najděte nové kolegy a přátele.

více info

Aktuality

Videospoty k prevenci dopravních úrazů

Vloženo: 03.12.2013

Pro širokou veřejnost připravuje společnost BESIP krátké videospoty upozorňující na riziko dopravních nehod v různých situacích blízkých běžnému člověku (z pohledu chodce, dítěte, řidiče, rodiče,..atd.). Tuto informaci jsme zveřejnili na našich stránkách pod odkazem Prevence úrazů, tématické zajímavosti, ale najdete je též velmi snadno zadáním slova "Besipky" do vyhledáváče na www.youtube.com. Novinkou je též Zákon o silničním provozu doplněný spoty a názornými animacemi na www.ibesip.cz

Světový den boje proti AIDS

Vloženo: 02.12.2013

1. prosinec je Světovou zdravotnickou organizací každým rokem vyhlašován jako Den boje proti AIDS. Při této příležitosti jsme zveřejnili plakát, který si můžete na našich stránkách stáhnout v pdf. formátu. Tento plakát vytvořili pracovníci Státního zdravotního ústavu v Praze.

Současně s plakátem v sekci Sexuální výchova/Edukační materiály naleznete také aktuální graf o výskytu HIV a AIDS v České republice.

Závěrem roku zde přineseme také informace a fotografie o průběhu interaktivního preventivního pořadu pro žáky a studenty pod názvem programu Hrou proti Aids, který se letos opět konal na Střední zdravotnické škole v Pardubicích ve dnech 18. - 22. 11. 2013.

Staňte se žáky v interaktivním programu Hrou proti AIDS

Vloženo: 24.10.2013

Dne 6. 11. 2013 pořádá Centrum celoživotního vzdělávání Jezerka zdarma seminář s workshopem na téma sexuálně přenosných onemocnění. Do výuky se svými studenty obdržíte pracovní listy a řadu tamatických informací. Dozvíte se s čím se setkávají lékaři venerologického oddělení pardubické nemocnice ve své praxi. Seminář je akreditován MŠMT, občerstvení je zajištěno. Ke stažení zde pozvánka, přihlášky na adrese: zdravi(zavinac)centrum.cz.

Nabídka deskových vzdělávacích her pro MŠ a ZŠ I. stupně

Vloženo: 30.09.2013

Asociace Záchranný kruh vytvořila ve spolupráci s odborníky z řad záchranářů, pedagogů i psychologů zábavné materiály k výchově i výuce dětí k prevenci úrazů. Nabídka je široká - deskové hry obsahují celkem 6 okruhů, 33 her a více jak 2 000 nejrůznějších dílků a vychází z rámcových vzdělávacích programů. Obsahuje také řadu pracovních listů, metodických materiálů a rovněž CD s interaktivními verzemi her. Vybírat lze z těchto témat:

Osobní bezpečí, Dopravní výchova, Ekologická výchova, Mimořádné události, Běžná rizika, Požáry.

Přehled deskových her a pracovníc sešitů naleznete » zde na adrese www.zachranny-kruh.cz

Prevence sexuálně přenosných onemocnění ve výuce

Vloženo: 30.09.2013

Dne 6. 11. 2013 pořádáme v Pardubicích pro pedagogy, kteří vyučují výchovu ke zdraví na SŠ a ZŠ akreditovaný seminář MŠMT se zaměřením na výuku a prevenci pohlavně přenosných onemocnění. Seminář je pro pedagogické pracovníky zdarma. Více informací naleznete » v pozvánce. Přihlášky písemně nebo emailem » zde.

< 1 22 23 24 25 26 49 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
KHS Pce

Vyhledávání