Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Akreditovaný seminář - Prevence úrazů a násilí na ZŠ

Vloženo: 29.04.2013

Dne 30.5.2013  bychom Vás rádi pozvali  do Prahy na akreditovaný seminář Prevence úrazů a násilí na ZŠ, který pořádá již třetím rokem Centrum podpory veřejného zdraví – odd. Hygieny dětí a dorostu Státního zdravotního ústavu Praha. Seminář je určen převážně pedagogům základních škol, ovšem zúčastnit se mohou i další zájemci, kterým je tato tematika blízká. Dopolední blok je zaměřen na současné trendy úrazovosti u školních dětí a možnosti jejich prevence, včetně prevence dětských dopravních úrazů, které zůstávají i nadále  hlavní příčinou dětské úrazové úmrtnosti. Prostor je věnován rovněž prevenci úrazů při školní tělesné výchově -  tyto úrazy v současné době představují polovinu všech úrazů ve školách.

Program a informace k přihlášení naleznete » zde.

Studie o zdraví a životním stylu dětí a školáků

Vloženo: 26.04.2013

V sekci pro rodiče jsme zveřejnili výsledky mezinárodního výzkumu z roku 2010 v pdf. publikaci vydané Univerzitou Palackého v Olomouci.

29. duben - Mezinárodní den proti hluku

Vloženo: 26.04.2013

U příležitosti Mezinárodního dne hluku si Vám dovolujeme nabídnout k využití informační leták o příčinách, příznacích, důsledcích a zejména o prevenci poškození sluchu. Aktuální leták připravil Státní zdravotní ústav Praha. Ke stažení v pdf » zde.

Očkovací kamion - levnější vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Vloženo: 15.04.2013

Očkování proti klíšťové encefalitidě můžete s VZP pořídit ještě levněji, než jste si doposud mysleli! Klienti VZP starší 16 let totiž mohou ušetřit nejen 750 korun díky příspěvku pojišťovny v programu „1 dávka zdarma“, ale až do 5. května mohou dalších pár stovek uspořit při roadshow Očkovací kamion. Informační očkovací kamion bude mít zastávky ve 12 krajských městech. V Pardubicích bude kamion přistaven u OC Globus – 27. dubna, 10 – 20 hodin, v Hradci Králové o den později u OBI – 28. dubna, 10 – 20 hodin. Více informací naleznete zde » ke stažení nebo klikněte na http://pozorkliste.cz.

Prevence vadného držení těla u dětí a aplikace zdravotního tělesného cvičení

Vloženo: 12.04.2013

Ke dni 23. května 2013 připravujeme praktický seminář na téma zdravotní tělesná výchova v základní škole a prevence vadného držení těla. Pro učitele pardubických škol bude seminář, včetně metodických materiálů, zcela zdarma. Bližší informace získáte na www.ccvj.cz nebo » zde uvedenou přihláškou.

< 1 23 24 25 26 27 49 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání