Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Zbytkový alkohol neexistuje...

Vloženo: 03.01.2017

Téma alkoholu je aktuální celoročně, proto rádi zvěřejňujeme dobře zpracovanou informaci BESIPu o účincích alkoholu na lidský organismus a o jeho odbourávání z lidského těla.

Věděli jste např., že středně těžká opilost mizí po 2-3 dnech? Proč se nedoporučujete pití kávy po užívání alkoholu a mnohem více ... » zde.

 

Nabídka interaktivních programů primární prevence

Vloženo: 03.10.2016

Krajská hygienická stanice Pardubice ve spolupráci se Zdravotním ústavem se sídlem v Ústí nad Labem nabízejí základním školám interaktivní programy primární prevence pod názvy programů „Putování za zdravým jídlem“ (pro 1. stupeň ZŠ) a „HOP- Hravě o pohlavně přenosných chorobách“ (pro 2. stupeň ZŠ). Více informací naleznete v nabídce zde » ke stažení (PDF).


Novinky na poli dopravní výchovy

Vloženo: 26.09.2016

Pro školní rok 2016/2017 připravil BESIP ve spolupráci s Nakladatelstvím Fraus pro učitele a žáky mateřských a základních škol komplexní řadu materiálů pro výuku dopravní výchovy. Tato řada představuje ucelenou koncepci výuky dopravní výchovy pro děti ve věku 3–15 let, která je zaměřena na posílení znalostí a praktických dovedností jedné z nejzranitelnějšíh skupin účastníků silničního provozu, právě dětí.

Od září do listopadu 2016 probíhají semináře ve spolupráci s oddělením BESIP MD ČR. Přijďte se seznámit s ucelenou koncepcí na jeden z akreditovaných seminářů. Více informací o seminářích spolu s možností registrace najdete ZDE.

Konference o ŠKOLNÍM STRAVOVÁNÍ - Brno 5. 10. 2016

Vloženo: 26.09.2016

ŠKOLNÍ STRAVOVÁNÍ - INVESTICE DO ZDRAVÍ
Tato mezinárodní konference se koná dne 5. října 2016 od 9,00 hodin v Brně ve Sněmovním
sále Nové radnice, Dominikánské náměstí 1, Brno. Pozvání přijali zástupci z mnoha evropských států a seznámí nás se systémem stravování dětí a mládeže v jejich zemích.
Záštitu nad touto akcí převzal primátor města Brna Ing. Petr Vokřál a rektor Masarykovy univerzity Brno doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D.

Na konferenci se můžete přihlásit do 26. září 2016 na adrese: https://apl.brno.cz/skoly/skoleni/ pomocí těchto přihlašovacích údajů:
Přihlašovací jméno: seminar
Heslo: Seskol.X14

Více » v pozvánce.

Na téma rakovina prsu a mamografický screening

Vloženo: 14.09.2016

Přinášíme Vám informaci o novém webovém portálu www.mamo.cz, který spravuje Masarykova Univerzita Brno. Naleznete zde veškeré aktuální infomace, on-line poradnu lékaře, přehled mamodiagnostických center v ČR, aplikaci připomínkovače do mobilu a mnoho jiného.

www.mamo.cz

< 1 2 3 4 5 23 44 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání