Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Manuál pro školní metodiky prevence

Vloženo: 24.11.2017

Dne 21. 11. 2017 pořádala Pedagogicko psychologická poradna z Ústí nad Orlicí avizovanou konferenci na téma "Bezpečné klima ve školách Pardubického kraje".  V rámci této konference vystoupil Mgr. Sklenář z MŠMT, aby informoval o nové strategii MŠMT v oblasti primární prevence s platností od školního roku 2018/2019. Zahrnuje mmj. novelizaci témat primární prevence. Mgr. Sklenář informoval přítomné o vzniku nové meziresortní pracovní skupiny k řešení otázek prevence na školách. Mezi zástupci této skupiny jsou kromě pracovníků MŠMT zastoupeni pracovníci ministerstva zdravotnictví, ministerstva práce a sociálních věcí i ministerstva vnitra. Dále informoval o novele školského zákona od 1. 9. 2017 a vyhlášce 72/2005 Sb o zpřesnění k vyhodnocování programů primární prevence. 

  • www.preventivni-aktivity.cz, jsou MŠMT doporučené webové stránky ke sdílení dobré praxe pro školní metodiky prevence.
  • Dotační programy MŠMT pro SŠ A VOŠ budou vyhlašovány v prosinci 2017, pro ZŠ v lednu 2018.

Na konferenci dále vystoupily Mgr. Sychrová a Mgr. Klementová z pořádající organizace, aby představily Manuál pro školní metodiky prevence, který je praktickou příručkou pro pedagogy "co dělat, když" se ve škoe vyskytne problém s rizikovými jevy, jako např. šikana, skupinové násilí, kyberšikana, šikana učitele, šikana oznámená rodičem, návykové látky ve škole a další témata. Tento manuál je k dispozici » ke stažení pro registrované uživatele stránek.

Mezi další zajímavá témata, která zazněla na konfernci patřily příspěvky Mgr. Ondeřeje Vobořila ze ZŠ Zámecké v Litomyšli o projektech školy, Mgr. Pavla Váchy o práci s třídním kolektivem a Mgr. Kateřiny Kudrlové o kyberútocích. Konference přes svou pestrost a skvělou organizaci nemohla nabídnout všechna témata spojena s prevencí rizikového chování a prevenci nemocí, proto byly účastníkům poskytnuty též edukační materiály a informace v tiskové podobě.

Více informací na http://www.pppuo.cz/projekt-bezpecne-klima-ve-skolach-pardubickeho-kraje-1

  

Jak bezpečně solit...

Vloženo: 13.11.2017

aneb příliš soli škodí dětem i dospělým. U příležitosti světové kampaně World Salt Awareness Week 2017 je pořádán seminář a tisková konference, které se uskuteční v pondělí 20. listopadu 2017 od 14.30 v Praze (Lékařský dům, náměstí I. Pavlova, Praha 2). Akci pořádá Státní zdravotní ústav,
Česká pediatrická společnost ČLS JEP a Zdravotně-sociální fakulta Jihočeské univerzity České Budějovice.

»Více informací ke stažení«

Snižujeme úmrtnost na rakovinu

Vloženo: 02.11.2017

S využitím správného nácviku samovyšetřování, s vědomím rizik, která mají úzký vztah ke vzniku nádorů prsu, jejich předcházením, společně se skríningovými programy bojujeme proti předčasné úmrtnosti. Krajská hygienická stanice Pardubického kraje disponuje modely prsu pro nácvik vyšetření prsou, a také modely varlat pro nácvik samovyšetření u mužů.

 

Kampaň pro mladé o riziku alkoholu

Vloženo: 02.11.2017

Asociace nestátních neziskových organizací přišla s myšlenkou vytvořit na sociálních sítích antireklamu na vysokou konzumaci alkoholu. Kampaň pod trefným názvem "Zůstaň nad vlivem" se zaměřuje zejména na mladé lidi s cílem přimět je zamyslet se nad riziky konzumace alkoholu . Mezi ambasadory kampaně budou známé osobnosti, sportovci, youtubeři a další. Zapojit se může každý....Podrobněji viz www.zustannadvlivem.cz

Bezpečné klima ve školách - konference 21. 11. 2017

Vloženo: 24.10.2017

Pedagogicko psychologická poradna Ústí nad Orlicí pořádá odbornou konferenci na téma Bezpečné klima ve školách Pardubického kraje. Konference se bude konat v Pardubicích dne 21. 11. 2017. Konference je hrazena z dotačních prostředků MŠMT a za podpory Pardubického kraje. Ke stažení » Program konference a »Přihláška.

< 1 2 3 4 5 25 49 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání