Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Odborné konference na téma výživy

Vloženo: 12.09.2017

Prenatální a postnatální výživa mladé generace a těhotných, výživa v prevenci aterosklerózy, jsou ústředním tématem vysoce odborné konference s mezinárodní účastí "Výživa a zdraví 2017", která proběhne ve dnech 19. a 21. září 2017 v Teplicích. Více informací a podrobný program najdete pod » tímto odkazem.

Témata konference pořádané Společností pro výživu v Pardubicích ve dnech 3.10. a 4.10. 2017 se zabývají kvalitou potravin k zajišťování jejich správného výběru, výživou u onkologicklých pacientů a dietním systémem v nemocnicčním stravování. Bližší informace k této odborné konferenci » zde (PDF).

 

 

Hrou proti Aids - Pardubice 2017

Vloženo: 11.09.2017

Preventivní program Hrou proti Aids a prevence rakoviny děložního čípku pro žáky 9. ročníků proběhne v Pardubicích v týdnu od 27. 11.  do 1. 12. 2017.  Přihlašovat se můžete již nyní dle pokynů uvedených v pozvánce. Upozorňujeme, že letošní ročník má jiné podmínky k přihlašování. Více » zde v pdf. O průběhu programu a fotografie z předchozích ročníků nalezente pod tímto » odkazem.

Křížovka a osmisměrka nově v sekci Závislosti na téma kuřáctví.

Vloženo: 17.08.2017

Zábavu a současně poučení nabízí materiál SZÚ, který si nyní můžete volně stáhnout v pdf.

Nové doporučené odkazy ve výživě

Vloženo: 15.08.2017

Na základě dotazu jsme aktualizovali doporučené odkazy na téma poruchy příjmu potravy v sekci Výživa.

V tématu Výživy dále připravujem informace o výskytu diabetu v Pardubickém kraji, přinášíme základní informace o tomto onemocnění a o životu s cukrovkou. Součástí textu budou 4 vzorové jídelníčky s různým obsahem sacharidů v průběhu dne.

Pozvánka na seminář pro potenciální žadatele o dotaci ministerstva zdravotnictví

Vloženo: 08.08.2017

Seminář, který je plánován na 4. 9. 2017 v Praze, si klade za cíl ozřejmit dotační program sekce ochrany a podpory veřejného zdraví Ministerstva zdravotnictví na aktivity vedoucí k zvýšení zdravotní gramotnosti a ke zlepšení zdraví cílových skupin populace. Inspirativní seminář je určen široké veřejnosti z řad politických představitelů samospráv, zastupitelů obcí, pracovníkům NNO, charitativních organizací, ředitelům škol a další pedagogům, zdravotníkům, sociálním pracovníkům, vedoucí představitelům podniků, novinářům věnujícím se podpoře zdraví a problematice veřejného zdravotnictví a dále fyzickým osobám, které mají zájem o realizaci komunitních projektů zaměřených na podporu zdravého životního stylu a prevenci infekčních a chronických neinfekčních (civilizačních) onemocnění u vybraných cílových skupin populace.

Pozvánka a bližší informace  zde ke stažení » pozvanka_seminar_dotace_inspirace

< 1 2 3 4 5 6 25 48 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání