Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Aktuality

Aktuální grantové řízení pro školy

Vloženo: 11.02.2010

Všechny typy škol a školských zařízení mohou až do 5. března 2010 žádat o dotaci z Nadace Partnerství programu Na zelenou, který je zaměřen na bezpečnou cestu do školy. Značná část grantu je určena na zpracování odborné dopravní studie, která pak slouží městům a obcím jako první stupeň projektové dokumentace při realizaci stavebních úprav. Ze získané podpory však školy také budují přístřešky na kola, organizují soutěže s dopravní tematikou, tvoří školní plány mobility a podobně. Více informací získáte na adrese www.nadacepartnerstvi.cz/nazelenou
 

Novinky: edukační materiály k zimním sportům

Vloženo: 08.02.2010

V sekci Prevence úrazů byly přidány edukační materiály k problematice zimních sportů. Naleznete zde nově např. Desatero lyžaře, Pravidla při školním lyžování, Co dělat v nouzi, Jak vybrat přilbu aj.

 

Pozvánka na Fórum výchovy ke zdraví v Benešově

Vloženo: 04.02.2010

13. celorepublikový seminář výchovy ke zdraví proběhne ve dnech 23.-25. dubna 2010 v Benešově u Prahy. Stáhněte si pozvánku a předběžný program:

 

Prevence dopravních úrazů pro 9. ročníky ZŠ a SŠ

Vloženo: 18.01.2010

Dovolujeme si Vás upozornit na turné programu The action. V Pardubicích se akce koná ve čtvrtek 18.3.2010 v Domě kultury na Dukle. Představení trvá zhruba 60 minut a nabízí se ve třech různých časech. Více informací získáte na www.theaction.cz , kde si zároveň rezervujte přes rezervační e-mail požadovaný počet míst.

Nevhodné aktivity společnosti CEVAP o.p.s.

Vloženo: 25.11.2009

Dovolujeme si Vás upozornit, že se šíří emailem zpráva o nevhodném chování společnosti CEVAP (Centrum etické výchovy a prevence sociálně patologických jevů, Praha 5), která ve školách působí v oblasti sexuální výchovy. Osobně jsem se s metodikami MUDr. Rozehnalové seznámila na semináři pro učitele pořádaného spol. CEVAP v SZÚ v roce 2007 a žádné zavádějící informace jsem tehdy neshledala. Důraz na partnerskou věrnost, sexuální zdrženlivost a ochranu zdraví nelze považovat za patologické informace. V tuto chvíli akceptujeme pochybnosti a po dalším prověření informací uvážíme, zda informace o metodikách společnosti CEVAP stáhnout z našich webových stránek. Budeme Vás dále informovat a děkujeme za pochopení. Bc. Nedbalová

< 1 24 43 44 45 46 47 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání