Výchova ke zdraví

logo

Info

Sdílejte s námi příklady dobré praxe, najděte nové kolegy a přátele.

více info

Vaše dotazy a ohlasy

 
Miroslava Kaplanová     mail   03.11.2011
Dobrý den,
vyučuji v 8. a 9. ročníku Výchovu ke zdraví a na Vašich stránkách je spoustu úžasných materiálů a tímto Vám za ně děkuji. Ráda bych se ještě zeptala, zda je možné stáhnout si materiály jako např. Zásady správné výživy, protože tam chtějí nějaké heslo a když jsem se chtěla podívat na ty stránky, na které mě to odkázalo, opět po mně chtěli heslo. Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem
M. Kaplanová
jana nedbalová     mail   01.11.2011
re: Jitka Karásková

Dobrý den, prosím, seznamte se nejprve podrobněji s programy, o které projevujete zájem na našich stránkách. V sekci Závislosti - Doporučené metodiky a Příklady dobré praxe - je uveden způsob, jakým se jednotlivé programy realizují. Program Normální je nekouřit je možné realizovat v každé ZŠ, metodika je určena pro 1.-5. třídu ZŠ. S programem pracuje pedagog, který jeho jednotlivé lekce dle metodiky zařazuje do předmětů v rámci vzdělávací oblasti Člověk a jeho svět.Tento program rozvíjí průřezová témata a utváří klíčové kompetence.
Jitka Karásková     mail   31.10.2011
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda si mohu objednat programy
My nechceme kouřit ani pasivně
Normální je nekouřit
Já kouřit nebudu
a jakou formou jsou realizovány. Je možné je uskutečnit na škole v Litvínově?
Děkuji za odpověď.
Hezký den.
Jitka Karásková

J. Nedbalová     mail   11.07.2011
Re: Dana Beranová
Dobrý den,
paní Beranová, v reakci na Váš dotaz Vám zasílám zápis ze semináře k prevenci dětských úrazů pořádaný společností Akademos. V zápisu jsou uvedeny kontaktní údaje na PhDr. Kostnera, který Vám může vyjít vstříc. Tato společnost pořádala semináře po celé ČR a zdarma školy vybavovala nejen metodikami k prevenci úrazů, ale též VHS nebo DVD, o které jste projevila zájem. Pokud by bylo vaše školní zařízení v Pardubickém kraji, mohla bych Vám materiály zdarma zapůjčit vyzvednutím na našem pracovišti. Bohužel nedisponujeme žádnými prostředky na rozesílání materiálů.
Dana Beranová     mail   08.07.2011
Dobrý den, jsem vychovatelka na ZŠ a mám zájem o DVD "Kousky primáře Housky" Seriál Rozhodni se používám již delší dobu a ráda bych své materiály pro děti obohatila. Měla bych zájem také o jiné preventivní materiály určené přímo dětem MŠ a 1. stupně ZŠ. Na internetu je pouze malé rozlišení, které nelze použít, proto mi prosím poraďte, jak materiály získat. Předem Vám děkuji za odpověď.
J.Nedbalová     mail   31.05.2011
Re: Pavel P.
Hodnoty, které uvádíte jsou skutečně o něco vyšší než je optimální norma, nicméně mohou být ovlivněny i jinými faktory než množstvím tukové tkáně. Bohužel neuvádíte věk ani své stravovací zvyklosti, životní styl (kuřáctví, spotřebu alkoholu, pohybový režim). Rozhodně se nemusíte bát jít k lékaři, neboť lékař je zde od toho, aby Vám poradil a pomohl. Nebojte se zeptat na vše, co Vás zajímá, zároveň buďte k lékaři maximálně otevřený a pravdivě odpovídejte na jeho dotazy. Nebojte se projevit zájem o své zdraví a spolupráci na zlepšení Vašeho zdravotního stavu, za to Vás může lékař jedině pochválit! Pokuste se ještě jednou zamyslet nad dodržováním zásad zdravého životního stylu a porovnejte jej se skutečností. Podaří-li se Vám snížit váhu pohybovou aktivitou (nikoli hladovkou!!!) o 4-5 kg, dosáhnete své optimální hmotnosti. Věnujte se minimálně 2x-3x týdně intenzivnější pohybové aktivitě alespoň 30 minut (dovoluje-li Vám to Váš zdravotní stav), ve stravě se snažně dodržet poměry sacharidů, tuků a bílkovin v tomto poměru: 55:30:15. Omezte na minimum tzv. "prázdné kalorie" příjmem sladkých jídel. Nekuřte a vynechejte alkohol, popř.si můžete dopřát vinný střik. Podrobnější doporučení ohledně výběru a složení potravin Vám poskytnou v poradnách výživy odborní pracovníci vzdělaní v oboru Nutriční terapeut nebo Výživa člověka.
< 1 4 5 6 7 8 9 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
KHS Pce

Vyhledávání