Výchova ke zdraví

logo

Info

vzp2

Vaše dotazy a ohlasy

 
Kateřina Š.     mail   18.01.2011
Předem bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaší odpověď.

Chtěla jsem se ještě optat, zda pedagogové, kteří už učí mají ze zákona nějakou povinnost plnění nějakých kurzů (např. týkajících se šikany apod.) nebo zada je to pouze na jejich uvážení zda nějaký kurz nebo seminářem uskuteční.

Děkuji moc za Vaši odpověď.
J. Nedbalová     mail   17.01.2011
Re: Kateřina Š.
V reakci na Váš dotaz a po konzultaci s pracovníkem odboru školství krajského úřadu Pardubického kraje zní odpověď takto:
Pedagogickým zaměstnancům, kteří vyučují předmět Výchova ke zdraví na základní škole, stačí vzdělání podle zák. č. 563/2004 Sb., o pedagogických zaměstnancích a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Na pedagogických fakultách je možné vystudovat přímo aprobaci na předmět "Výchova ke zdraví". Žádnou další povinnost nemusí pedagogičtí zaměstnanci splňovat.
Kateřina Š.     mail   16.01.2011
Dobrý den,

chtěla jsem se Vás zeptat jakým způsobem jsou vzděláváni pedagogové, kteří vyučují předmět Výchova ke zdraví na základní škole. Mají nějakou povinnost nebo to je jen na nich.

Děkuji moc za Vaši odpověď.
J.Nedbalová     mail   28.12.2010
Dobrý den,
užívání společných prostor bytových domů upravuje Domovní řád, nikoli legislativa daná zákonem. Doporučuji obrátit se na majitele bytového domu a řešit problém s kouřením ve společných prostorách prostřednictvím stížnosti a s odvoláním na právo ochrany zdraví každého člověka (dáno ústavou a listinou základních práv a svobod). Majitel domu by měl na základě Vašeho podnětu učinit nápravná opatření. Bytový dům je však soukromým vlastnictvím (bytové družstvo, OÚ, sdružení majitelů, apod.) a tím je rozhodnutí dotčeno právem majitele rozhodnout o způsobu užívání svého majetku. Pozn.: odpověď není právním výkladem
Roman Š.     mail   25.12.2010
Dobry den chtel bych se prosim vas zeptat jestli je zakazano kourit i ve spolecnych prostorach myslim co se tyce bytovek vezaku atd. Nebo kde bych to prosim vas nasel nejaky zakon ktery se k tomu vyjadruje ... predem dekuji :-)
Jana Nedbalová     mail   19.10.2010
Dobrý den,

děkujeme Vám za milý ohlas na naše webové stránky. Registrace není ničím
vázána - žádnými poplatky ani jinými povinnostmi vůči nám. Registrace Vás nijak nezavazuje. Registrovat se může každý, bez ohledu na místo působení, pracovní zařazení nebo místo bydliště. Registraci také můžete kdykoliv bez udání důvodu zrušit.Její výhoda spočívá zejména v zasílání aktualit.
Děkujeme za každý pozitivní ohlas, ale uvítáme i kritický podnět, nebo zájem o spolupráci např. v oblasti příspěvků "příklady dobré praxe".
< 1 5 6 7 8 9 >
© 2009 vychovakezdravi.cz | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
ministerstvo zdravotnictví pk vzp

Vyhledávání